Mega2560 з ESP8266 на борту

Вітаю!
Придбав недавно собі таку прикольну платку, але тепер маю невелику проблемку. Залив стандартний скетч ESP8266_Shield, але чомусь в моніторі порта видає: ESP is not responding. Можливо уже хтось мав справу з такою платою і зміг би щось порадити?

Існує декілька можливих причин цьому:

  1. Плата не була ввімкнута у режим Mega<->Esp8266 (перші два світчери - ON, інші - OFF, наскільки я пам’ятаю, або перші три - ON, щоб працювали обидва Serial)
  2. Esp8266 працює не в AT command mode

Ви використовували цей скетч?

Так.
Заливав скетч в режимі USB<->Mega, а перевіряв у всіх можливих. Вечором спробую для заливки інші режими.

В мене є така ж борда тільки UNO, зазвичай це повідомлення виникало коли забував включити у Mega <-> ESP8266 режим. Але все таки треба перевірити ще чи працяє ESP8266 у AT mode.

з АТ командами таки проблема і ніяк не можу прошити їх на єспеху, може поділитесь досвідом прошивки?

Так, в мене якось теж було трабли з АТ прошикою для esp8266 - тоді я вирішив її за допомогою aithinker прошивки. Наразі знайшов тут: http://www.electrodragon.com/w/ESP8266_AT-Command_firmware та там застара версія, можливо є новіші

Нарешті правдами і неправдами вдалось прошити ЕСПшку, тепер вона адекватно реагує на АТ команди.
Але при заливці вище згадуваного скетча і далі видає “ESP is not responding”

Тоді є вірогідність, що після заливки скетча ви не ввімкаєте борду у режим Mega<->ESP

Тиждень мізкового штурму і все нарешті вдалося.:man_dancing:
Як виявилось треба в скетчі рядок:
#define EspSerial Serial1
замінити на:
#define EspSerial Serial3
І ще на самій платі треба перемикач перевести з RXD0 TXD0 в положення RXD3 TXD3

2 Likes

Також зробив детальний опис, як я добився позитивного результату. Можна прочитати тут

2 Likes