Blynk not be combined

EN:
Blynk application is not running in the background. When you turn on the application does not connect to the plate WEMOS D1 R2

PL:
Aplikacja Blynk nie działa w tle. Po włączeniu aplikacji nie łączy się z płyta WEMOS D1 R2

Hello. Is that a question?

Yes of corse.

Where is question mark :slight_smile: ?

Correct. Due to battery issues.

What make you think so? What exactly not working? What error do you see?

EN:
If BLYNK run the application on the smartphone and then I move on to another program and then turn on the application BLYNK it does not connect. It was not until I close the application completely (not in the background), it works.

System: Android

PL:

Jeśli aplikację BLYNK uruchomię na smartfonie a następnie przejde do innego programu i ponownie włacze aplikację BLYNK to nie łączy się. Dopiero muszę zamknąć aplikację całkowicie ( nie w tle ) to działa.

System: Android

To chyba nie będzie wina aplikacji - u mnie przełączanie działa bez problemu, Blynk nawet nie łączy się ponownie w tej sytuacji tylko po prostu “wychodzi” na wierzch. Ponowne połączenie też działa bez problemu - bez żadnej ingerencji (np po wybudzeniu telefonu) Może konfiguracja zarządzaniem energii w telefonie?

Próbowałem wszystkiego ale po wybudzeniu nie chce się połaczyć BLYNK. I to nie tylko na moim telefonie.

hmm. Nie spotkałem się z tym, a używam regularnie na 2 urządzeniach. Przed chwilą sprawdziłem jeszcze na typowym “low-endowym” tablecie z 512MB RAMu, gdzie ewidentnie widać było, że aplikacja została zamknięta (po przejściu do innej) i ponownie uruchomiona (po “wyciągnięciu na wierzch”), ALE ŻADNYCH problemów z przywróceniem połączenia nie było. Po uruchomieniu wszystkie widgety zostały odświeżone!. Pojęcia nie mam…

Mi się tak stało po aktualizacji BLYNKA

Może pomogło by wyczyszczenie danych aplikacji? Z tego co widzę, mam wersję 1.16.6 .Jeśli są jakieś nowsze, ja ich nie widzę na Play Store. Jeśli chcesz mogę podesłać moją wersje (gdzieś tam ewentualnie wrzucę)

Ja mam tą samą wersje. Maskara nie wiem o co chodzi z tym.

Na drugim urządzeniu mam jeszcze 1.16.2 i jako kopia 1.9.0 Tylko skoro ta sama wersja u mnie nie ma problemu, nie wiem czy jest sens instalowania starszej?

Nie ma sensu czekam na kolejna aktualizacje na czterech komorkach tak samo jest .

Why you don’t use english?

Yeah, right - would be probably easier to obtain an answer, right? But as an initial post was dual-language, I answered in my native language :wink: Moreover no one else joined the discussion.
But with google translate integrated in every modern web viewer even with this exotic (Polish) language shouldn’t be a big problem :stuck_out_tongue:

To summarise: @tomixps has a problem after upgrading Blynk APP to newest version, with APP not resuming connection to BLynk server (though it was not clarified: Was it server or “blynked” hardware connection issue!?) after loosing focus (in Android). After it (an APP) regains focus, it does not connects to server (?). He has to close the APP and open it again. Weird - never had such an issue, even on low end Android hardware.